W dniu 24 kwietnia br. trójka reprezentantów KBW pod opieką Pana Rafała Płockiego, pracownika Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, wzięła udział w konferencji naukowej pt. "Edukacja obronna młodzieży", organizowanej w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Oprócz licznego grona zaproszonych gości, nienagannej organizacji oraz ciekawych dyskusji, wyjazd zapadnie nam w pamięć za sprawą jednego z pierwszych prawdziwie wiosennych dni (co widać na zdjęciach).

Konferencja była zorganizowana w formie 3 bloków tematycznych, po których następowały dyskusje między zgromadzonymi słuchaczami. Bloki tematyczne zatytułowany następująco:

• Tradycje przygotowania obronnego w Polsce,
  • Znaczenie przygotowania obronnego mÅ‚odzieży dla bezpieczeÅ„stwa Polski i Europy w XXI wieku,
  • Wyzwania dla edukacji obronnej mÅ‚odzieży w zapewnieniu bezpieczeÅ„stwa narodu.

Jedną z zaproszonych prelegentek była nasza koleżanka Justyna Sobotka, która wygłosiła ciekawy referat na temat: "Istota edukacji obronnej młodzieży fundamentalnym warunkiem skutecznej ochrony i obrony narodowej dawniej i współcześnie". Zróżnicowane grono zaproszonych gości z wielu uczelni w Polsce, skutkowało podjęciem ciekawych dyskusji (szczególnie w przerwach kawowych), oraz wymianą kontaktów, które mamy nadzieje będą skutkowały owocną współpracą w przyszłości.

Konferencja została zorganizowana przez Koło Naukowe Studentów Bezpieczeństwa Narodowego, Stowarzyszenie Ruch Wspólnot Obronnych oraz Instytut Bezpieczeństwa Państwa Wydziały Bezpieczeństwa Narodowego AON, przy dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej. Dla organizatorów należą się słowa uznania za świetne przygotowanie całej konferencji.