W dniach 7 – 9 listopada 2012 roku przedstawiciele społeczności akademickiej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie dr hab. Bogdan Zdrodowski, profesor WSPol oraz nadkom. dr Mariusz Nepelski, nauczyciele akademiccy Zakładu Zarządzania Kryzysowego WSPol; przedstawiciele studentów Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol, członkowie Koła Bezpieczeństwa Wewnętrznego Katarzyna Gronostaj, Wiktoria Ścibek, Tomasz Kowalski, zwieńczyli akcję upamiętnienia 75 rocznicy śmierci insp. Policji Państwowej dra praw Władysława Sobolewskiego, zasłużonego dla kryminalistyki polskiej funkcjonariusza Państwowej Policji, patrona głównej auli Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Celem wizyty na cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie było oddanie hołdu insp. dr. Władysławowi Sobolewskiemu, poprzez uporządkowanie mogiły, wystawienie warty honorowej, złożenie wieńca i zapalanie zniczy zebranych przez społeczność policyjną.

Delegacji WSPol towarzyszyli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, w akcję zbierania zniczy czynnie włączyły się komendy wojewódzkie Policji w Lublinie i Rzeszowie oraz Komenda Miejska Policji w Siedlcach. Delegacji WSPol towarzyszył przedstawiciel Lwowskiego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych Ukrainy we Lwowie.
Akcja spotkała się z żywym zainteresowaniem społeczności policyjnej, czego dowodem była ilość przywiezionych do Lwowa zniczy. Oprócz mogiły insp. Sobolewskiego, delegacja WSPol pomogła uprzątnąć grób Marii Konopnickiej, gdzie również zapalone zostały znicze oraz wystawiona warta honorowa. Zwieńczeniem wizyty na Cmentarzu Łyczakowskim było upamiętnienie „Orląt Lwowskich” poległych w obronie miasta w latach 1918-1919. Pozostałe znicze zostały przekazane w ręce Polskiego Towarzystwa Opieki nad Grobami Wojskowymi we Lwowie, w celu zapalenia ich na polskich grobach w dniu 11 listopada w Święto Niepodległości.
Istotnym punktem drugiej część dnia było zwiedzenie „Opery Lwowskiej” czyli Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej, po której gości z Polski oprowadził sam Dyrektor teatru. Późnym wieczorem cała delegacja odwiedziła stadion we Lwowie, tzw.: Arene Lwów, gdzie każdy miał możliwość spojrzeć na obiekt z perspektywy murawy oraz zasiąść w lożach dla zawodników.