W dniach 3-5 lutego członkowie Naszego koła brali udział w seminarium naukowo - praktycznym "Wybrane aspekty zarządzania w sytuacjach kryzysowych" w Gołdapi.

Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i Urząd Miasta Gołdap, a brali w nim udział m.in. przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Komend Wojewódzkich Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Akademii Obrony Narodowej oraz Akademii Marynarki Wojennej.

W pierwszym i drugim dniu seminarium odbyły się wystąpienia nt. teoretycznych i praktycznych aspektów zarządzania w sytuacjach kryzysowych. Prelegentami byli m.in. dr hab. Bogdan Zdrodowski,  Dyrektor Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP insp. dr Michał Stępiński, przedstawiciel ABW z Olsztyna.

Drugi dzień był częścią praktyczną i przedstawiciele koła brali w nim udział jako pozoranci. Podczas pierwszego epizodu trzeba było uwolnić osoby z uszkodzonej kolejki krzesełkowej na Pięknej Górze, podczas drugiego zatrzymać groźnych przestępców w Kociołku, którzy nielegalnie przekroczyli granice naszego państwa. Podczas ćwiczeń mogliśmy zobaczyć w akcji mobilne stanowisko dowodzenia Argus oraz policyjny śmigłowiec MI-8.

Na zakończenie seminarium każdy z uczestników otrzymał imienny certyfikat z udziału w tym przedsięwzięciu.