30.04.2014 w Borkach Wielkich odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych podczas symulacji wypadku masowego. Przedstawiciele Naszego Koła mieli okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu i brać czynny udział jako pozoranci.
Pozoranci do symulacji zostali odpowiednio przygotowani: każdy otrzymał listę obrażeń, jak powinien się zachować, charakteryzatorzy przy pomocy specjalnych materiałów zadbali o realny wygląd każdej z ran.
Następnie każdy z nich odpowiednio odegrał swoją rolę jako poszkodowany w wypadku, za co zostali na koniec pochwaleni przez organizatorów za profesjonalizm i zaangażowanie.
Przedsięwzięcie dało możliwość obserwowania PSP, OSP, Policji oraz Pogotowia Ratunkowego podczas wspólnych działań w przypadku zdarzenia z tak dużą liczbą poszkodowanych.