16 czerwca członkowie Koła przeprowadzili wśród dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rudce zajęcia związane z tematem bezpieczeństwa.

Wizyta składała się z dwóch paneli: Bezpieczeństwo w Internecie, Bezpieczeństwo w Ruchu Drogdowym. Pierwszy z nich był poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym i udział wzięli w niej uczniowie klas 1-3. Dzieci mogły poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym m.in. podczas jazdy na rowerze, przejściu dla pieszych, jazdy w aucie.

Przez trudne tematy pomógł przebrnąć  dzieciom, bohater jednej z bajek: Spongebob. Między kolejnymi zagadnieniami każdy mógł wziąć udział w konkursach, w których nagrodami były gadżety związane z ruchem drogowym.

Taki sposób przeprowadzenia zajęć dał pewność, że każde dziecko brało czynny udział w zajęciach i nie było znudzone.

Drugi panel był poświęcony nieco większym dzieciom, bo z klas 4-6 i dotyczył bezpieczeństwa w internecie. W dzisiejszych czasach już od najmłodszych lat dzieci mają styczność z komputerem, smartfonami itp. Często nikt nie uświadamia ich o zagrożeniach jakie mogą nieść dobrodziejstwa XXI wieku. Dlatego, też zdecydowaliśmy się na taki temat. Te zajęcia również zostały przeprowadzone w taki sposób, aby zaangażować słuchaczy do prowadzenia lekcji. Na koniec w grupach uczniowie projektowali plakaty z  hasłami uświadamiającymi o zagrożeniach w internecie.

Każde dziecko na koniec otrzymało dyplom uczestnictwa z zajęciach, co również sprawiło, iż wiedza jaką członkowie Koła przekazali, pozostanie na długo.

Ta wizyta to dopiero początek współpracy ze Szkołą Podstawową w Rudce. Już w październiku odbędą się kolejne zajęcia.